Radionica na temu: "Design thinking"
Design thinking je kreativan proces pronalaženja rješenja za poslovne izazove, bez obzira na djelatnost i veličinu organizacije. Ovu metodologiju uspješno primjenjuju svi - od multinacionalnih poduzeća, javne uprave do malih poduzeća i startup-ova.
Primjenjiva je u mnogobrojnim situacijama, ali jedno je svima zajedničko - u fokusu rješenja su uvijek korisnici i njihove stvarne potrebe.
Design thinking nastao je kao odgovor na izazov: kako navesti menadžere i inženjere da razmišljaju kao kreativci i primjene kreativne procese na rješavanje poslovnih izazova, pogotovo kod stvaranja inovacija i transformacije poslovanja.
Osim kod inovacija proizvoda i usluga, design thinking metodologija stvara koristi i kada se primjenjuje u rješavanju problema u procesima usluživanja kupaca - od marketinga i prodaje do isporuke i servisa te reinženjeringa internih poslovnih procesa i organizacijskih odnosa.
Polaznici će se na edukaciji kroz teoriju i praktične vježbe upoznati s metodologijom i naučiti koristiti metodologiju kroz 5 faza provedbe. Među ostalim, naučiti če kako pristupiti identificiranju problema radeći u grupi. Nadalje, polaznici će naučiti
koristiti kreativne tehnike razmišljanja, upoznati metode izrade
prototipova i testirati svoje ideje. Radionica uključuje i upoznavanje polaznika s drugim alatima te njihovo korištenje u svrhu provedbe metodologije design thinkinga.
Sadržaj:
- Uvodno o metodologiji
- Prezentiranje faza metodologije na problemskim zadacima
- Primjena različitih tehnika koje se koriste u metodologiji
- Rasprava i zaključci
Radi planiranog rada u grupama, broj sudionika je ograničen, a prijave se zaprimaju do ponedjeljka - 31. svibnja 2021. ili do popunjenja mjesta putem ONLINE obrasca dostupnog OVDJE.
Radionica je namijenjena studentima Ekonomskog fakulteta Sveučilišta u Rijeci.
Svi aktivni sudionici će po završetku radionice dobiti potvrdu o pohađanju.
O PREDAVAČIMA:
Anita Pribanić, mag. stud, eur., diplomirala je na temu društvenog poduzetništva na interdisciplinarnom studiju Međunarodne suradnje i ekonomskog razvoja na Sveučilištu u Trstu, a kao suradnica na EU projektima u Step Ri radi na projektima iz područja društvenih i ekonomskih inovacija. Pomaže mladim poduzetnicima u pokretanju poslovanja te vodi edukacije i radionice na temu alternativnih izvora financiranja, društvenog poduzetništva i design thinkinga.
Mario Vukelić, mag. ing., diplomirani je inženjer logistike i menadžmenta i suradnik na EU projektima u Step Ri. Radeći na projektima potpore poduzetništvu, primjene novih tehnologija i razvoja usluga u proizvodnim poduzećima stekao je iskustvo praktične primjene alata za razradu ideja, razvoj inovacija i poslovnih modela. Održao je niz predavanja na temu design thinkinga te je certificirani Servitization manager by Berau Veritas.